Ambulantní lékaři, sestry a zdravotníci z celého kraje se sjedou do Nového Jičína na seminář s odborným školením, který pořádají Laboratoře AGEL - AGELLAB

Novinky

Ambulantní lékaři, sestry a zdravotníci z celého kraje se sjedou do Nového Jičína na seminář s odborným školením, který pořádají Laboratoře AGEL

Ve čtvrtek 2. března se lékaři, zdravotní sestry, ale i další odborní zdravotničtí pracovníci sjedou v novojičínském Hotelu Praha. Jejich společným cílem bude odborný seminář pořádaný společností Laboratoře AGEL a společností AGEL. Tento seminář s více než pětiletou tradicí pořádají Laboratoře AGEL letos pro velký zájem nejen v podzimním termínu, ale nově i v tomto časně jarním. Obsahem budou aktuální trendy i nová legislativa ve zdravotnictví.

Seminář se školením platné legislativy, který je pořádaný dle předpisu České lékařské komory, zahrne celkem 9 odborných přednášek, v rámci kterých svá témata představí nejen lékaři a zdravotníci, ale i pracovníci ve zdravotnictví zaměřující se na oblast kvality, BOZP, laboratorních systémů nebo elektronizace. Určen je odborné veřejnosti působící v ambulantních provozech.

„Program semináře je maximálně pestrý a zároveň plný mimořádně zajímavých témat. Snažili jsme se vybírat to nejzajímavější a zároveň nejužitečnější, co můžeme v současnosti posluchačům nabídnout, a to v průřezu nejen jednotlivými medicinskými odbornostmi, ale i dalšími obory, které s moderním zdravotnictvím neodmyslitelně souvisí. Cílem semináře je především předání ucelených informací kolegům o novinkách mezi lékařskými obory a zároveň poskytnutí školení legislativy, kterou musí ambulantní lékař znát – tedy BOZP, nakládání s odpady a akutní stavy v přednemocniční péči. Díky tomuto školení získají lékaři na jednom místě mnoho nových a doplňujících informací o legislativních změnách pro rok 2023,“ říká RNDr. Lenka Kulíšková, MBA, garant provozu klinických laboratoří Laboratoře AGEL.

V rámci přednášek si budou moci účastníci poslechnout například MUDr. Jana Boženského, primáře dětského oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, s přednáškou na téma farmakologických možností v léčbě dětské obezity, MUDr. Lenku Maňákovou, vedoucí lékařku laboratoře patologie Laboratoří AGEL s tématem onkologických pacientů v době covidové, nebo Mgr. Martu Hýnarovou, vedoucí manažerku kvality Laboratoří AGEL, s tématem novinek v nakládání s odpady ze zdravotnictví. Svou přednášku přednese také MUDr. Martin Trhlík, primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín, který se zaměří na ožehavé téma endometriózy.

Chybět nebude ani představení Skupiny AGEL jako leadera v digitalizaci zdravotnictví, a to prostřednictvím služby AGEL Partner portál. Tato jedinečná platforma bude v nedaleké budoucnosti nabízet komplexní služby pro pohodlný provoz ordinace. Na jednom místě najde lékař jednoduché využití služeb laboratoří, nemocnic a mnoho dalšího.