Veřejnost - AGELLAB

Veřejnost

Přibylo kapavky i syfilis. V laboratoři klinické mikrobiologie AGEL v Ostravě-Vítkovicích potvrdili od začátku roku několik nových případů pohlavně přenosných nemocí. Telefonáty s dotazy na diagnostiku možné nákazy zde vyřizují téměř denně.

Nechráněný sex na dovolené, zdravotní problémy po krátké známosti na festivalu nebo anonymní dotazy, zda původcem zdravotních problémů může být konkrétní sexuální onemocnění. Takovéto dotazy od začátku prázdnin zaznamenávají pracovníci Laboratoře klinické mikrobiologie AGEL v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice téměř každý den.

Světový den boje proti infekčním žloutenkám: Zdraví dárců krve a plazmy hlídá důkladné vyšetření

Světový den boje proti infekčním žloutenkám, který připadá na 28. července, má za cíl připomenout povědomí o celosvětové závažnosti, rozšíření a významu prevence těchto infekčních onemocnění. Především virové hepatitidy typu B a C způsobují celosvětově větší počet úmrtí než HIV či tuberkulóza. Dárci krve a plazmy jsou na toto onemocnění testováni při každém odběru, a to vyšetřením na přítomnost virových markerů infekčních hepatitid. Důsledná prevence a očkování jsou klíčové pro ochranu před touto infekcí.