Novinky

MOVEMBER - Proti rakovině varlat a prostaty

Navštivte ve všední den v období od 1. 11. do 30. 11. 2021 jakékoli odběrové místo AGELLAB a požádejte o vyšetření indexu zdraví prostaty.

Záznam online workshopu Genetika v nefrologii

Nestihli jste 14. října 2021 sledovat v přímém přenosu náš online workshop na téma genetika v nefrologii? Máme pro Vás záznam.

Dotazník spokojenosti klientů sítě laboratoří AGELLAB

Vážení klienti, jsme velice potěšeni, že využíváte služeb sítě laboratoří AGELLAB. V souvislosti s naší snahou stále zlepšovat nabízené služby si Vás dovolujeme požádat o vyhodnocení našich stávajících služeb a o případné podněty na jejich zlepšení.

Online workshop: TDM antibiotik v nemocniční praxi

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolte, abychom Vás pozvali na online setkání, které se bude týkat tématu terapeutického monitorování hladin antibiotik a jeho přínosu pro nemocniční praxi. Poslechněte si názory odborníků v oboru a zeptejte se jich na to, co Vás zajímá.

_gallery-image

Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

Olomouc: Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

_gallery-image

Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

Olomouc, 24. září 2021: Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

_gallery-image

K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

Olomouc, 23. září 2021: Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

_gallery-image

Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

Olomouc, Nový Jičín: Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sym-pozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karcinomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

_gallery-image

Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

Ostrava, 24. září 2021: Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

_gallery-image

V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

Olomouc, 21. září 2021: Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

_gallery-image

Online workshop: Genetika v nefrologii

Vážené kolegyně, vážení kolegové, srdečně Vás zveme na online setkání s odborníky na téma genetická vyšetření pacientů v nefrologii. Nečekejte žádné nudné přednášky, ale pracovní workshop s příklady z praxe.

Kromě vyšetření imunity u miminek nabízí porodnice skupiny AGEL nově i vyšetření spinální muskulární atrofie. Tuto novinku v kombinaci vyšetření nabízejí Laboratoře AGEL Nový Jičín jako první a jediné v republice

Od června 2021, kdy v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice začali lékaři nabízet zdarma rodičkám vyšetření TREC/KREC* imunity u miminek, přicházejí s další novinkou. Zároveň s imunitou vyšetří u miminek také onemocnění SMA – spinální muskulární atrofie.

_gallery-image

K lepší vytrvalosti i eliminaci úrazů u sportovců pomáhá specializované laboratorní vyšetření AGELLAB

Profesionální i rekreační sportovci mohou optimalizovat svůj výkon, ale i předcházet úrazům či vážnějším onemocněním díky novému speciálnímu vyšetření laboratoří AGELLAB. Komplexní balíček biochemických vyšetření poskytovaný pod názvem „Zdraví sportovce“ posuzuje klíčové metabolické parametry stěžejní pro sportování a odhaluje oblasti, které sportovcům mohou pomoci zvýšit výkon.

_gallery-image

Nové odběrové místo v Roudnici nad Labem

Laboratoře AGELLAB tento týden otevřely nové odběrové místo v Roudnici nad Labem, které se nachází v ulici Neklanova 1806.

Pracovníci Laboratoře AGEL a.s. opět po roce otestovali účastníky tábora pro lidi se svalovou muskulární dystrofií (SMA)

Ve spolupráci s pacientskou organizací SMÁci z. s. i v letošním roce připravili a provedli pracovníci Laboratoře AGEL a.s. se sídlem v Novém Jičíně povinné testování k odhalení onemocnění covid-19 pro mladé lidi a současně jejich asistenty tak, aby se mohli v červenci bez komplikací zúčastnit dvou turnusů svého velmi oblíbeného tábora v Hostětíně u Slavičína na jižní Moravě.

_gallery-image

Máte senzitivitu na potraviny? Síť laboratoří AGELLAB nabízí vyšetření specifických IgG protilátek proti 287 potravinám

Senzitivita na potraviny představuje v populaci nejčastější příčinu problémů se zažíváním. Jedná se o reakci imunitního systému na potravinový antigen tvorbou imunoglobulinů typu IgG. Laboratoř AGELLAB nově nabízí vyšetření specifických IgG protilátek proti 287 potravinovým antigenům ze 13 zdrojů multiplexovou metodou na nanočásticích.

_gallery-image

Síť laboratoří AGELLAB otevřela nové odběrové místo v Kopřivnici

Další odběrové místo bylo dnes otevřeno v budově polikliniky Therápon ve Štefánikové ulici v centru Kopřivnice. Zdravotníci poskytnou obyvatelům města a jeho okolí preventivní PCR vyšetření pro veřejnost. Vznik nového odběrového místa je reakcí na neustále rostoucí poptávku po laboratorních vyšetřeních.

_gallery-image

Nový e-shop AGELLAB: balíčky vyšetření pro samoplátce

Představujeme Vám nabídku laboratorních vyšetření AGELLAB pro samoplátce. Pokud máte zájem podstoupit vybrané laboratorní vyšetření, prostřednictvím našeho e-shopu si jej můžete jednoduše z pohodlí Vašeho domova vybrat, rezervovat termín a vyšetření zaplatit online.

_gallery-image

Novinka v testování u onemocnění covid-19: T-SPOT®.COVID test buněčné imunity

Laboratoř klinické imunologie a alergologie v Novém Jičíně rozšiřuje diagnostiku nemoci COVID-19 o sledování specifické T-buněčné imunitní odpovědi proti viru SARS-CoV-2 metodou ELISPOT izolací mononukleárních buněk z lidské plné krve.

_gallery-image

Nová multiplexová metoda stanovení specifických IgG protilátek proti 287 potravinám

Senzitivita na potraviny (často „omylem“ nazývána intolerancí) představuje v populaci nejčastější příčinu problémů se zažíváním. Jedná se o reakci imunitního systému na potravinový antigen tvorbou imunoglobulinů typu IgG.

_gallery-image

V Laboratořích AGELLAB zájemcům prověří, zda chytili infikované klíště

Přes svoji nepatrnou velikost jsou klíšťata velkým strašákem všech, kteří vyrážejí do přírody. Klíšťata jsou totiž přenašeči řady závažných onemocnění a až 20 % klíšťat je podle statistik infikovaných. Po přisátí na člověka mohou přenášet zejména klíšťovou encefalitidu a lymeskou borreliózu, ale i další nemoci. Díky moderní laboratorní medicíně lze dnes však zjistit přímo z klíštěte, zda bylo infikované, a zahájit tak případně vhodnou léčbu včas.

_gallery-image

Revoluční posun v genetickém testování přinese v novojičínské laboratoři AGELLAB nejmodernější sekvenátor

Nejmodernější přístroj, který zjišťuje zcela přesně primární strukturu lidských genů, uvedli do provozu v Laboratoři molekulární biologie AGELLAB v Novém Jičíně. Odborníci od nového vybavení očekávají další posun ve vyšetřování DNA pacientů. To bude podstatně rychlejší a také přesnější. Zatímco dosud používané přístroje zvládly najednou sekvenovat maximálně stovky genů, přístroj nejnovější generace, první svého druhu v diagnostické laboratoři v České republice, jich zvládne zpracovat tisíce.

_gallery-image

Síť laboratoří AGELLAB uspořádala mezinárodní odbornou online konferenci na téma koronavirus

15. dubna 2021: Laboratoře skupiny AGEL sdružené pod značkou AGELLAB vyslyšely poptávku zdravotnických odborníků a ve středu 14. dubna 2021 uspořádaly mezinárodní online konferenci na téma Koronavirus: otázky a odpovědi. Zájem lékařů, sester a laboratorních specialistů o sdílení informací na téma onemocnění covid-19 byl mimořádný.

_gallery-image

Online konference koronavirus: Otázky a odpovědi

Vážené kolegyně a kolegové, rok jsme se společně neviděli a v našem oboru pádí vývoj mílovými kroky dopředu. Pandemie koronaviru dala naší práci zcela nový rozměr. Sdílet odborné informace o onemocnění covid-19 je přitom nesmírně důležité. Rozhodli jsme se proto, že uspořádáme online konferenci, na kterou Vás touto cestou srdečně zveme.

Zdravotnické mobilní odběrové týmy si neodpočinou, AGELLAB eviduje enormní poptávku podniků po testování

Enormní poptávku velkých i menších podniků z celého Česka po testování svých zaměstnanců na onemocnění covid-19 řeší aktuálně v laboratořích skupiny AGEL. Laboratoře AGELLAB, které loni v březnu jako první soukromý subjekt získaly od Státního zdravotního ústavu povolení testovat vzorky na přítomnost koronaviru, se již od podzimu zaměřují také na služby samoplátcům a firemním zákazníkům.

_gallery-image

Jako první na Moravě bude laboratoř AGELLAB v Ostravě detekovat přítomnost koronaviru ze vzorku slin. Šetrná metoda je i přesnější

Nepříjemný odběr vzorku z nosohltanu pro PCR vyšetření pro potvrzení onemocnění covid-19 nahradí v příštím týdnu v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice mnohem příjemnější alternativa. Laboratoře AGELLAB dostaly jako první společnost na Moravě povolení Státního zdravotního ústavu provádět vyšetření také ze vzorku slin.

_gallery-image

Laboratoře AGELLAB zrychlují diagnostiku infekce COVID-19 a začínají využívat antigenní testy

Laboratoře AGELLAB nepolevují ve svém úsilí o zvyšování počtu osob testovaných na přítomnost virové infekce onemocnění COVID-19. Nově do portfolia svých služeb přidaly rychlé antigenní testy. Využívání této testovací metody má za cíl zrychlit testování, snížit náklady na testy a ulevit náporu PCR testů v laboratořích. Nové služby již využilo několik významných firem Moravskoslezského kraje.

_gallery-image

Ostravská laboratoř AGELLAB zachytila v říjnu více než 40 % pozitivních testů na koronavirus

Třicet sedm tisíc vzorků analyzovali na přítomnost nového typu koronaviru SARS-CoV-2 během října odborníci ostravské mikrobiologické laboratoře AGELLAB. Záchyt pozitivních vzorků přesáhl 40 procent. Trend prvních listopadových dní naznačuje mírné zlepšení situace.

_gallery-image

Odborníci v laboratořích AGELLAB „šijí“ léčbu antibiotiky pacientům na míru

Bez antibiotik si dnes medicínu neumíme představit a téměř každý se s nimi v životě setkal. S narůstající odolností bakteriálních kmenů ale běžná antibiotika v léčbě nestačí, lékaři pak musí nasazovat léčiva s rizikem nežádoucích účinků. Trend doporučit dávkování antibiotika konkrétnímu pacientovi „na míru“ trvá naštěstí již několik let. Laboratorní experti z AGELLAB se proto snaží, aby návrhem konkrétního dávkování antibiotika dosáhli co největšího léčebného účinku, s co nejmenšími negativními projevy.

_gallery-image

VII. Meziregionální sklíčkový seminář

AGELLAB, laboratoř patologie, Ústav klinické a molekulární patologie Lékařské fakulty UP Olomouc a Fakultní nemocnice Olomouc Vás srdečně zvou na odborný VII. Meziregionální sklíčkový seminář

I díky výpomoci studentek patří AGELLAB v testování nového typu koronaviru mezi nejvýkonnější laboratoře v zemi

7.8.2020 - Přes sedm set vzorků denně nyní na přítomnost koronaviru běžně analyzují odborní pracovníci laboratoře AGELLAB v Ostravě-Vítkovicích. Enormní nápor požadavků ostravská laboratoř zvládá také díky pomoci studentek AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické z ostravského Koblova (AGEL SZŠ a VOŠZ). Pět budoucích laboratorních asistentek nyní nahlíží pod pokličku práce, ke které by se za normálních okolností dostaly až po sedmi letech studia. Na oddělení mikrobiologické laboratoře mají na starost administrativní úkony.

_gallery-image

Informace pro samoplátce na testování onemocnění COVID-19

UWAGA! Chcemy państwa poinformować, że od poniedziałku 27. 7. 2020 ponownie przeprowadzamy testy na COVID 19 dla osob prywatnych i osob pracujących za granicą.

Laboratoř AGELLAB vyšetřila na Covid-19 již 50 tisíc vzorků a je připravena na druhou vlnu epidemie

28.7.2020 - Na případnou druhou vlnu koronavirové epidemie je již plně připravena laboratoř AGELLAB, která na onemocnění Covid-19 vyšetřila již přes 50 tisíc vzorků. Přípravy spočívaly nejen v pořízení další moderní přístrojové techniky a naskladnění diagnostických setů, ale rovněž v personálním posílení. V případě zhoršení epidemiologické situace tak laboratoř AGELLAB v Ostravě-Vítkovicích bude moci denně analyzovat 1200 vzorků.

_gallery-image

Informace pro samoplátce na testování onemocnění COVID-19

24.7.2020 – Dovolujeme si vás informovat, že od pondělí 27.7.2020 opět vyšetřujeme samoplátce na onemocnění COVID-19.

Informace o pozastavení testování samoplátců na onemocnění COVID-19

17.7.2020 - Z důvodu nárůstu vyšetření indikovaných pacientů na onemocnění COVID-19 dočasně zastavujeme testování samoplátců na toto onemocnění. Děkujeme za pochopení.

ONLINE rezervace odběru COVID-19

Spustili jsme ONLINE registraci termínů odběru COVID-19.

Nastávající maminka z AGELLAB si „vzala“ laboratoř domů. „Cítím závazek vůči kolegyním,“ říká v rozhovoru

Ostrava, 7. května 2020: Laboratorní specialistka Mgr. Sabina Čablová pět let pracuje v laboratořích AGELLAB ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Specializované a špičkově vybavené pracoviště před pár týdny vyměnila za domácí prostředí. I v něm nastávající maminka pokračovala ve své práci, protože v době koronavirové epidemie chtěla nadále pomáhat svým kolegům. Sabina Čablová si moc dobře uvědomuje, že každá pomoc se v současné době hodí, proto si v rámci režimu home-office udělala „domácí laboratoř“.

_gallery-image

Nastávající maminka z AGELLAB si „vzala“ laboratoř domů. „Cítím závazek vůči kolegyním,“ říká v rozhovoru

Laboratorní specialistka Mgr. Sabina Čablová pět let pracuje v laboratořích AGELLAB ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Specializované a špičkově vybavené pracoviště před pár týdny vyměnila za domácí prostředí. I v něm nastávající maminka pokračovala ve své práci, protože v době koronavirové epidemie chtěla nadále pomáhat svým kolegům. Sabina Čablová si moc dobře uvědomuje, že každá pomoc se v současné době hodí, proto si v rámci režimu home-office udělala „domácí laboratoř“.

_gallery-image

Informace o znovuotevření odběrové místnosti v Novém Jičíně

4.5.2020 – Dovolujeme si vám oznámit, že po dočasném uzavření odběrové místnosti v Novém Jičíně, Revoluční 2214/35, bude od pondělí 11.5.2020 tato místnost opět otevřena.

Nové odběrové místo v Ostravě – Vítkovicích vyšetří indikované pacienty i samoplátce

Ostrava, 15. dubna 2020: Další odběrové místo bylo dnes ráno otevřeno v budově bývalé hasičské stanice na Průmyslové ulici v Ostravě – Vítkovicích. Přijíždět zde mohou pacienti, kterým vyšetření přítomnosti nového typu koronaviru indikoval lékař či hygienik a také lidé, kteří mají zájem nechat se otestovat jako samoplátci. Vznik nového odběrového místa je reakcí na neustále rostoucí poptávku po laboratorních vyšetřeních.

_gallery-image

Testování samoplátců na COVID-19 v OSTRAVĚ

15.4.2020 - Díky pořízení nového automatického přístroje COBAS 6800 navyšujeme několikanásobně denní kapacitu vyšetření a můžeme tak nabídnout možnost nechat se otestovat zájemcům - samoplátcům.

_gallery-image

Laboratoře AGELLAB otevírají nové odběrové místo na testování onemocnění COVID-19 v OSTRAVĚ

14.4.2020 - Laboratoře AGEL a.s. jsou oficiálně zařazeny do seznamu laboratoří MZ ČR oprávněných provádět vyšetření průkazu viru SARS-CoV-2. Díky pořízení nového automatického přístroje COBAS 6800 navyšujeme několikanásobně denní kapacitu vyšetření a můžeme tak nabídnou možnost testování v novém odběrovém místě v Ostravě na ulici Průmyslová, v budově Hasičského záchranného sboru ČR.

_gallery-image

Díky novému přístroji provedou laboratoře AGELLAB denně až čtyřnásobě více testů na SARS-CoV-2

31. 3. 2020 - Nejvýkonnější v Moravskoslezském kraji a teprve druhý svého druhu pro testování nového typu koronaviru SARS-CoV-2 v České republice je vysokokapacitní přístroj Cobas 6800, který byl dnes doručen do laboratoře AGELLAB v Ostravě – Vítkovicích. Moderní vybavení zde umožní denně vyhodnotit 900 vzorků, což celkovou vyšetřovací kapacitu zdejší laboratoře zvýší až čtyřikrát. Dosud zde analyzovali denně 250 až 300 vzorků.

_gallery-image

Ostravské laboratoře AGELLAB otestovaly již tisíc vzorků na SARS-CoV-2 a posilují provoz

19. března 2020 - Tisící vzorek biologického materiálu vyšetřili včera večer odborní pracovníci ostravské laboratoře AGELLLAB, která dostala jako první soukromá laboratoř v republice oprávnění testovat přítomnost koronaviru. Pracoviště aktuálně vyšetří zhruba 12 procent vzorků z celé republiky a jede na maximu své kapacity. Pozitivitu laboratoř AGELLAB zatím prokázala u 5 procent provedených testů.

_gallery-image

Upozornění Nemocnice Říčany

19.3.2020 - Upozorňujeme klienty, že Nemocnice Říčany odběry ani testování na koronavirus COVID-19 neprovádí.

Aktuální přehled otevřených odběrových míst AGELLAB

27.3.2020 V souvislosti s epidemickým šířením koronaviru COVID-19 jsme dočasně uzavřeli některá naše odběrová místa.

Podmínky pro indikaci koronaviru

Společnost Laboratoře AGEL a.s., pracoviště Ostrava, Vítkovice je první soukromou laboratoří s povolením Státního zdravotního ústavu (SZÚ) provádět laboratorní diagnostiku nového typu koronaviru SARS-CoV-2.

Den vzácných onemocnění

Jsme v tom s Vámi. Jsme laboratoř, která se této problematice věnuje již více než 6 let. Za tuto dobu jsme vyšetřili přes 1400 rodin. Naše diferenciální diagnostika pomáhá lékařům lépe se rozhodovat.

_gallery-image

Důležité oznámení ke dni 26. 2. 2020

Vzhledem k epidemiologické situaci ve výskytu respiračních onemocnění, včetně koronaviru COVID-19, doporučujeme se řídit následujícími pokyny:

Otevření odběrového místa v Brně

Vážení klienti, dovolujeme si Vás informovat o nově otevřeném odběrovém místě na adrese Brno – Židenice, Kuklenská 31.

_gallery-image

Geny zdravých seniorů pomohly odhalit příčinu nádorových onemocnění

Geny zdravých seniorů pomohly odhalit příčinu nádorových onemocnění. Vědci laboratoří AGELLAB zjišťovali, jakou roli hraje u rakoviny dědičnost

_gallery-image

Podzimní alergie útočí. Příčinu alergií odhalují v laboratořích AGELLAB nejmodernějším testem

Pyly, plísně a kvasinky, roztoči, srst zvířat, jed blanokřídlého hmyzu a různé druhy potravin mohou způsobovat alergické reakce. Jde však jen o zlomek z více než 160 alergenových zdrojů, které dokáže identifikovat nejmodernější, komplexní test ALEX. Také díky němu pracovníci Laboratoře klinické imunologie a alergologie AGELLAB umí stanovit specifické IgE protilátky proti přibližně 250 různým alergenům a pomoci tak u alergiků a astmatiků přesně určit zdroj a příčinu jejich potíží.

_gallery-image

INDEX ZDRAVÍ PROSTATY - PHI

MODERNÍ, NEINVAZIVNÍ PŘÍSTUPY v diagnostice závažných onemocnění jsou široce využívané a pacienty vyhledávané. Jedním z typických příkladů je sledování karcinomu prostaty a phi – index zdraví prostaty.

AKCE MOVEMBER – MĚSÍC KNÍRŮ - PROTI RAKOVINĚ VARLAT A PROSTATY

V průběhu měsíce listopadu se vybrané laboratoře AGELLAB připojí k celosvětové akci MOVEMBER ve spolupráci s firmou Beckman Coulter s.r.o. – dodavatelem reagencií pro stanovení PHI k prevenci karcinomu prostaty.

VI. Meziregionální sklíčkový seminář

Laboratoř patologie AGELLAB si Vás dovoluje pozvat na VI. Meziregionální sklíčkový seminář, který se bude konat 18.10.2019 v Novém Jičíně.

Kde se s námi můžete setkat?

Konference a semináře v září – prosinci 2019

Zrušení odběrového místa v Ostravě

Dovolujeme si Vám oznámit, že od 1.8.2019 bude zrušeno odběrové místo na Poliklinice Kostelní, Kostelní 23, 702 00 Ostrava 2.

Oznámení o dočasném uzavření odběrové místnosti v Kopřivnici

Dovolujeme si Vás informovat, že po dobu letních prázdnin bude uzavřena odběrová místnost v budově Medical Care Centre, na adrese Záhumenní 1477/4C, Kopřivnice. Klienti mohou po tuto dobu využít odběrovou místnost na poliklinice Therápon 98, na adrese Štefánikova 1301, Kopřivnice.

Většina lidí trpí v zimě nedostatkem vitamínu D

V létě nám s jeho přirozenou tvorbou pomáhá slunce, ale jak jsme na tom s vitamínem D v zimních měsících? Výzkumy hovoří jasně – většina z nás trpí nedostatkem tohoto důležitého vitamínu, který posiluje imunitní systém a udržuje nás ve formě.

_gallery-image

Spalničky stále aktuální

Jste proti spalničkám chráněni protilátkami? AGELLAB nabízí ve svých laboratořích vyšetření přítomnosti protilátek proti původci spalniček, kterým je Morbillivirus.

_gallery-image