Novinky

Oznámení o dočasném uzavření odběrové místnosti v Kopřivnici

Dovolujeme si Vás informovat, že po dobu letních prázdnin bude uzavřena odběrová místnost v budově Medical Care Centre, na adrese Záhumenní 1477/4C, Kopřivnice. Klienti mohou po tuto dobu využít odběrovou místnost na poliklinice Therápon 98, na adrese Štefánikova 1301, Kopřivnice.

Vitamín D

Většina populace trpí nedostatkem vitamínu D.

Odborný seminář – spalničky a očkování 13.06.2019

Síť laboratoří AGELLAB Vás zve na odborný seminář na téma Spalničky a očkování.

Odborný seminář – alergie 22.05.2019

Síť laboratoří AGELLAB Vás zve na odborný seminář na téma Alergie.

Laboratorní diagnostika chřipky

Laboratoře AGELLAB provádí v Laboratoři klinické mikrobiologie v Ostravě ve Vítkovické nemocnici rutinně průkaz extrahumánního genomu (RNA, DNA) celé řady patogenů, včetně respiračních virů.

_gallery-image

Spalničky stále aktuální

Jste proti spalničkám chráněni protilátkami? AGELLAB nabízí ve svých laboratořích vyšetření přítomnosti protilátek proti původci spalniček, kterým je Morbillivirus.

_gallery-image

18. listopad - Evropský antibiotický den

Evropský antibiotický den je celoevropská kampaň za omezení užívání antibiotika v situacích, kdy to není nezbytné (např. u virových infekcí jako jsou běžná nachlazení a chřipka) a za omezení užívání širokospektrých antibiotik.

_gallery-image

Lékař radí: Žloutenka může probíhat i zcela bez příznaků testování není od věci

Zdravotníci v České republice každoročně evidují osm set až tisíc nových akutních i chronických případů hepatitidy typu C. Statistiky ale pracují jen s počtem pacientů, u kterých bylo onemocnění potvrzeno testy. U žloutenky typu C přitom odborníci předpokládají stovky dalších lidí, kteří s nemocí žijí nevědomky i celé roky. Žloutenka typu C se totiž nemusí na organismu vždy viditelně projevit. Vhodným krokem je proto podle odborníků preventivní testování.

Zdravotníci varují: Líbání může ohrozit vaše zdraví

Vedle svátku svatého Valentýna a Prvního máje mají zamilované páry ještě jeden den v roce důvod oslavit svou lásku. Je to Světový den polibku, který se slaví 6. července a vybízí k příjemné párové aktivitě, která snižuje stres a údajně i zvyšuje imunitu. Zdravotníci ovšem také varují - líbání může být i zdrojem infekce.

Alergici si mohou v síti laboratoří AGELLAB nechat vyšetřit i 160 alergenů najednou

Již tuto neděli si lidé napříč světadíly připomenou alergie nejrůznějšího druhu. Osmý červenec je totiž tradičním Světovým dnem alergií, který je pomyslným svátkem stále většího počtu populace. Výskyt alergií mezi lidmi je stále běžnější a v Česku podle posledních statistik trápí asi pětinu populace. Za posledních 20 let se přitom počet pacientů s těmito obtížemi hned zdvojnásobil. Díky pokrokům vědy si dnes ale mohou lidé nechat otestovat například i 160 alergenů během jediného testu.

Odolnost proti spalničkám i přítomnost onemocnění si mohou zájemci ověřit v laboratořích AGELLAB

Hygienické stanice napříč Českem hlásí v posledních týdnech zvyšující se počty případů spalniček a v některých regionech již přímo vypukla epidemie. Onemocněním jsou přitom ohroženi nejen ti, kteří proti spalničkám nebyli očkováni, ale také jedinci, kteří i přes očkování nemají v těle dostatek protilátek. Přesný stav protilátkové imunity proti viru spalniček přitom odhalí rychlé laboratorní vyšetření z krve, které nyní nabízejí laboratoře AGELLAB v rekordních časech.

_gallery-image

AGEL LAB pokračuje v náboru dobrovolníků do výzkumu genetického vlivu na vznik nádorových onemocnění

Již přes 550 vhodných kandidátů se podařilo v ČR zapojit do výzkumu dědičnosti onkologických onemocnění s názvem CZEcanca, do kterého jsou zapojeny také novojičínské laboratoře AGEL LAB. Aby mohli vědci zodpovědět na otázku, proč u některých lidí propukne rakovina a jakou roli v tom hraje dědičnost, potřebují získat ještě alespoň pětkrát tolik dobrovolníků. Do výzkumu se mohou hlásit lidé starší 60 let, kteří nikdy neprodělali onkologické onemocnění a stejně tak ani jejich nejbližší příbuzní, což jsou oba rodiče, sourozenci a děti.