Novinky - AGELLAB

Novinky

Kongres AGELLAB 2024 byl ve znamení předávání „best practice“ mezi českými a slovenskými laboratorními odborníky

Ve dnech 15. a 16. dubna 2024 se znovu po roce uskutečnilo tradiční setkání pracovníků laboratoří Skupiny AGEL, a to v mezinárodním složení. V olomouckém Hotelu Flora měli poprvé příležitost k setkání laboratorní odborníci české a slovenské sítě laboratoří AGELLAB. Kongresu se zúčastnilo téměř 140 hostů, kteří odjížděli plní nových odborných informací, novinek, ale také dobré nálady a elánu do další laboratorní práce.

_gallery-image

Každý třináctý vzorek, který v letošním roce testovali odborníci v Laboratořích AGEL, byl pozitivní na černý kašel

Od začátku roku 2024 otestovaly Laboratoře AGEL na přítomnost původce černého kašle 2 048 pacientů, 157 z nich bylo pozitivních. Výrazný nárůst pozitivních testů přitom odborníci Laboratoří AGEL detekovali v březnu tohoto roku, kdy míra pozitivních vzorků dosáhla téměř 10 %. Nejvíce pozitivit zaznamenaly testy u starších dětí, adolescentů a dospělých.

_gallery-image

Mikrobiologické vyšetření Bordetella pertussis (černý kašel)

Černý kašel je vysoce infekční onemocnění, které způsobuje bakterie Bordetella pertussis. K jejímu přenosu dochází zejména kapénkovou cestou od nakaženého člověka, který může být ale i bezpříznakový. Inkubační doba černého kašle je 6-21 dní. Jak již informovala mnohá česká média, v České republice je v současnosti zaznamenán nárůst výskytu onemocnění černým kašlem (nejvíce u dětí od 12 do 18 let, ale zaznamenáno bylo i 16 případů u dětí mladších 1 roku). Od začátku letošního roku 3. března bylo potvrzeno 1666 případů a dle predikcí Státního zdravotního ústavu by za letošní rok mohl počet nakažených vystoupat až ke 4 000. Z tohoto důvodu se síť laboratoří AGELLAB rozhodla rozšířit nabídku mikrobiologických vyšetření, která umí černý kašel odhalit.

_gallery-image

Odběrové místo AGELLAB v Kopřivnici najdete od 1.3.2024 na nové adrese

Odběrové místo sítě laboratoří AGELLAB se stěhuje. Od pátku 1. 3. 2024 jej najdete na adrese Štefánikova 1612/2a, Kopřivnice. Jedná se o zelenou jednopodlažní budovu, která se nachází vedle Polikliniky THERÁPON, ve které jsme sídlili doposud.

_gallery-image

Měsíc bez alkoholu prokazatelně zlepšuje zdraví, potvrzují laboratorní testy

Již dvanáctým rokem probíhá v Česku preventivní akce „Suchej únor“, která má za cíl upozornit českou populaci na škodlivost nadměrného pití alkoholu. Benefity abstinence od alkoholu na lidský organismus potvrzují i laboratorní výsledky. Měsíční abstinence umí vylepšit všechny sledované biochemické a hematologické parametry. Aby byl efekt dlouhodobý, je však potřeba v abstinenci vytrvat.

_gallery-image

Laboratoře sítě AGELLAB zachytily v listopadu minulého roku v rámci preventivní akce vyšetření prostaty zdarma více než 70 mužů s rizikem vzniku nádorového onemocnění

Laboratoře a odběrová místa sítě AGELLAB, předního českého poskytovatele služeb laboratorní medicíny, se loni v listopadu opět připojily k celosvětové kampani Movember, a nabídly mužům nad 45 let věku preventivní vyšetření PSA – prostatického specifického antigenu, zdarma. Akce se zúčastnilo více než 1200 osob, u 6 % z nich byla zachycena riziková hodnota PSA, která znamená nebezpečí rozvoje rakoviny prostaty. Počet pozitivních nálezů se ve srovnání s předchozími lety mírně zvýšil. Nárůst byl pravděpodobně způsoben větším množstvím mužů nad 45 let věku, kteří se preventivní akce zúčastnili.

_gallery-image

Síť laboratoří AGELLAB zahájila informační kampaň o screeningových programech připravených Ministerstvem zdravotnictví ČR pro rok 2024

Síť laboratoří AGELLAB podpoří v roce 2024 dva nové screeningové programy, které připravilo Ministerstvo zdravotnictví ČR ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami. Od ledna 2024 budou odborní zástupci sítě laboratoří AGELLAB nabízet spolupracujícím lékařům i laické veřejnosti účast na nových populačních screeningových programech, jež jsou zaměřeny na časný záchyt karcinomu prostaty a diagnostiku poruch funkce štítné žlázy u těhotných žen v 1. trimestru těhotenství.

_gallery-image

Předejít závažným zdravotním problémům spojeným s nedostatkem, ale také předávkováním vitamíny, lze testem krve

Obranyschopnost organismu zásadně podporuje dostatek vitamínů. V létě nám vitamíny dodává slunce a pestrá strava bohatá na zeleninu a ovoce, v zimních měsících ale přísun vitamínů přirozeně klesá. Proto je vhodné objem vitamínů v těle sledovat a cíleně doplňovat ty, které nám chybí. Jednoduchý krevní test umí odhalit hladinu důležitých vitamínů i minerálů a předejít tak nachlazení.

_gallery-image

Movember v síti laboratoří AGELLAB

Jako každý rok, i letos, se síť laboratoří AGELLAB v listopadu 2023 připojí k celosvětovému boji proti rakovině prostaty a varlat v rámci kampaně Movember. Až do konce měsíce mohou zájemci z řad pánské populace nad 45 let věku navštívit vybrané odběrové místo sítě AGELLAB a požádat zdarma o vyšetření PSA.

_gallery-image

Společnost Dopravní zdravotnictví a.s., člen skupiny AGEL, slavnostně otevřela nové laboratoře AGELLAB v Office parku NAGANO

Velký den pro celý laboratorní segment skupiny AGEL nadešel v úterý 17. října, kdy byly za přítomnosti vedení AGEL a.s., členů dozorčí rady a dalších významných hostů, slavnostně otevřeny nové laboratoře ve větších a moderních prostorách.

_gallery-image

S podzimem alergie nekončí, ke slovu přicházejí podzimní alergeny. Příčinu alergií odhalují v laboratořích AGELLAB pomocí nové multiplexní metody.

Když se projeví alergie v plné síle, dokáže způsobit mnoho nepříjemných zdravotních komplikací. Abychom byli schopni nežádoucí příznaky alergie co nejlépe zvládnout, musíme dobře vědět, co konkrétně ji spouští. Síť laboratoří AGELLAB nyní doplnila nabídku alergenových testů o novou multiplexní metodu Allergy Q 96 M, která umožňuje v jednom testu otestovat velké množství různých alergenových zdrojů, a to ve formě jejich extraktů. Tato metoda tak dává rychlý a komplexní přehled o senzibilizaci pacienta, identifikuje možné zdroje alergických problémů a může tak vést k následnému zmírnění či úplnému předcházení zdravotních komplikací.

_gallery-image

Laboratoř patologie společnosti Laboratoře AGEL a.s. v Novém Jičíně uspořádala již 9. ročník Meziregionálního sklíčkového semináře určeného pro patology

V pátek 6. října 2023 od 13:30 proběhl v prostorách Hotelu Praha v Novém Jičíně již 9. ročník oblíbeného Meziregionálního sklíčkového semináře. Tohoto tradičního odborného setkání se zúčastnilo téměř 50 lékařů, patologů z mnoha okolních zdravotnických zařízení.

_gallery-image

Nová odběrová místnost AGELLAB v poliklinice Modrý pavilon v Ostravě

18. září 2023 otevřela OKB AGEL Hornická poliklinika s.r.o. novou odběrovou místnost, která je součástí sítě laboratoří AGELLAB. Odběrové místo najdete v moderních prostorách nově zrekonstruované polikliniky Modrý pavilon, která sídlí nad Bazaly na adrese Chittussiho 1001/9, Slezská Ostrava.

_gallery-image

Nové odběrové místo sítě laboratoří AGELLAB v Praze Krči

Síť laboratoří AGELLAB rozšířila v září tohoto roku svou nabídku odběrových míst o nové prostory v Krčské poliklinice v Praze. Odběrové místo najdou zájemci na adrese Krčská 1079/59, 140 00 Praha 4 Krč. Provozovatel odběrového místa, kterým je Poliklinika AGEL, tak reaguje na zvyšující se zájem o laboratorní vyšetření obyvatel Prahy Krče.

_gallery-image

Přibylo kapavky i syfilis. V laboratoři klinické mikrobiologie AGEL v Ostravě-Vítkovicích potvrdili od začátku roku několik nových případů pohlavně přenosných nemocí. Telefonáty s dotazy na diagnostiku možné nákazy zde vyřizují téměř denně.

Nechráněný sex na dovolené, zdravotní problémy po krátké známosti na festivalu nebo anonymní dotazy, zda původcem zdravotních problémů může být konkrétní sexuální onemocnění. Takovéto dotazy od začátku prázdnin zaznamenávají pracovníci Laboratoře klinické mikrobiologie AGEL v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice téměř každý den.

_gallery-image

Světový den boje proti infekčním žloutenkám: Zdraví dárců krve a plazmy hlídá důkladné vyšetření

Světový den boje proti infekčním žloutenkám, který připadá na 28. července, má za cíl připomenout povědomí o celosvětové závažnosti, rozšíření a významu prevence těchto infekčních onemocnění. Především virové hepatitidy typu B a C způsobují celosvětově větší počet úmrtí než HIV či tuberkulóza. Dárci krve a plazmy jsou na toto onemocnění testováni při každém odběru, a to vyšetřením na přítomnost virových markerů infekčních hepatitid. Důsledná prevence a očkování jsou klíčové pro ochranu před touto infekcí.

_gallery-image

Nové odběrové místo sítě laboratoří AGELLAB v Mostě: K vyšetření bez objednání

Laboratoře AGELLAB patřící do skupiny AGEL rozšířily tento měsíc svou síť o nové odběrové místo v Mostě. Nové pracoviště se nachází v moderních prostorech Polikliniky Bonate v Mostě na adrese J. A. Komenského 311/1b a reaguje tak na neustále se zvyšující poptávku obyvatel Mostu v segmentu laboratorních vyšetření. Pracoviště je pro veřejnost otevřeno od 1. června tohoto roku a již nyní se díky široké nabídce nadstandardní péče těší velkému zájmu nových klientů.

_gallery-image

Od pasu dolů: Odborná konference se věnovala sexuálně přenosným onemocněním a tabuizovaným tématům spojeným s lidskou sexualitou

Léto může být pro některé obdobím krátkých známostí, které jdou ruku v ruce se zvýšeným rizikem sexuálně přenosných chorob. Zdravotními riziky v letních měsících se zabývá i odborná lékařská veřejnost. Společnost AGEL a.s. ve spolupráci s Dopravním zdravotnictvím a.s. a sítí laboratoří AGELLAB proto pro lékaře, sestry, pracovníky hygienických stanic a další zdravotnické profese uspořádala koncem května v prostorách AGEL Tower v Praze tradiční odborný seminář s názvem „Od pasu dolů“, který se tématy lidské sexuality a s ní spojenými riziky detailně zabývá.

_gallery-image

Na vyšetřování metapneumoviru jsou v laboratořích AGELLAB připraveni: V létě však budou nejspíše dominovat infekce přenášené klíšťaty, virové i bakteriální záněty trávicího traktu a neustupují ani streptokokové infekce

Lidský metapneumovirus (1) – způsobuje onemocnění dolních cest dýchacích, poprvé byl prokázán v roce 2001 v Nizozemí. Velmi obtížně se kultivuje, momentálně je o něm slyšet především v souvislosti s nárůstem respiračních onemocnění v USA. Vedle lehkých onemocnění respiračního traktu může být původcem případů závažnějších průběhů infekcí dolních cest dýchacích. Jeho prudký nástup ale laboratorní odborníci neočekávají.

_gallery-image

Genetické vyšetření Laboratoří AGELLAB umí odhalit poškozené geny způsobující onemocnění očí i ledvin

Laboratoře AGELLAB nabízejí zájemcům nově specializovaná genetická vyšetření umožňující odhalit poškozené geny spojené s onemocněními a dědičnými vadami očí, onemocněními ledvin a ciliopatií, tedy skupinou onemocnění souvisejících s dysfunkcí buněk. Vyšetření umí odhalit přes 60 typů dědičných onemocnění a pomoci tak k cílenější léčbě či stanovení rizika pro příbuzné.

_gallery-image

Ambulantní lékaři, sestry a zdravotníci z celého kraje se sjedou do Nového Jičína na seminář s odborným školením, který pořádají Laboratoře AGEL

Ve čtvrtek 2. března se lékaři, zdravotní sestry, ale i další odborní zdravotničtí pracovníci sjedou v novojičínském Hotelu Praha. Jejich společným cílem bude odborný seminář pořádaný společností Laboratoře AGEL a společností AGEL. Tento seminář s více než pětiletou tradicí pořádají Laboratoře AGEL letos pro velký zájem nejen v podzimním termínu, ale nově i v tomto časně jarním. Obsahem budou aktuální trendy i nová legislativa ve zdravotnictví.

Podle výsledků laboratorních vyšetření „Suchej únor“ funguje

Ačkoliv statistiky hovoří jasně a je dávno prokázáno, že vysoká spotřeba alkoholu má neblahý vliv na zdraví, mnohé přesvědčí až vlastní reálná zkušenost. Pozitivní vliv abstinence alkoholu během měsíc dlouhé osvětové kampaně s názvem Suchej únor drtivá většina lidí na sobě viditelně pocítí. Potvrdit nebo rovnou změřit si jej ale mohou i pomocí laboratorních testů.

Laboratoře skupiny AGEL a.s. ukončily v roce 2022 modernizaci všech svých provozů

Laboratorní provozy skupiny AGEL sdružené pod značkou AGELLAB, které jsou významnou součástí privátní sítě zdravotnických zařízení AGEL v České a Slovenské republice, ukončili v tomto roce dvouletý proces modernizace všech svých laboratorních provozů. 26 provozů laboratoří skupiny AGEL postupně získalo špičkové analyzátory značky ROCHE. Došlo tak k výraznému posunu v kvalitě, efektivitě a spolehlivosti laboratorních vyšetření, která síť laboratoří AGELLAB poskytuje svým zákazníkům.

_gallery-image

Naprostá většina vzorků je v Laboratoři klinické mikrobiologie AGELLAB v Ostravě-Vítkovicích aktuálně pozitivní na chřipku typu A

Moravskoslezský kraj patří k regionům s nejvyšším počtem výskytu respiračních onemocnění. Laboratoře jsou zavaleny vzorky prokazujícími další vzestup nemocných chřipkou. Průběhy nemocí jsou komplikovanější, lékaři proto apelují na dodržování hygienických zásad.

_gallery-image

Zvýšený zájem o samoplátcovská vyšetření v roce 2022 inspiroval síť laboratoří AGELLAB k nabídce dárkových poukazů

Počet zájemců o samoplátcovská preventivní vyšetření v sítí laboratoří AGELLAB vzrostl v roce 2022 ve srovnání s předchozím obdobím několikanásobně. Potvrzuje se tak dlouhodobý trend zvyšujícího se zájmu široké veřejnosti o zdraví a prevenci. AGELLAB na tento trend reaguje nově nabídkou dárkových poukazů na nejoblíbenější balíčky vyšetření, které mohou zákazníci věnovat svým rodinným příslušníkům a blízkým. Nabídka dárkových poukazů je dostupná přes e-shop vysetreni.agel.cz.

_gallery-image

Laboratoře a odběrová místa společnosti AGEL a.s. se opět zapojí do vyšetřování prostatického specifického antigenu (PSA) v rámci celosvětové kampaně Movember

Laboratoře a odběrová místa společnosti AGEL a.s., předního českého poskytovatele zdravotních služeb včetně laboratorní medicíny, se letos v listopadu opět rozhodly připojit k celosvětové kampani Movember, která má za cíl bojovat proti rakovině prostaty. V období od 1. 11. do 30. 11. 2022 bude síť laboratoří AGELLAB nabízet zdarma, pro všechny plnoleté muže, preventivní vyšetření PSA – prostatický specifický antigen.

_gallery-image

MOVEMBER - Prevence rakoviny varlat a prostaty

Jste muž nad 18. let věku a chcete vědět, zda je vaše prostata zdravá? Navštivte v období od 1. 11. do 30. 11. 2022 vybrané odběrové místo AGELLAB a požádejte o vyšetření PSA – prostatického specifického antigenu zdarma. V uvedeném období nabízíme vyšetření zdarma. Počet nabízených vyšetření je omezen, proto se vyplatí si pospíšit!

Laboratoř patologie v Novém Jičíně uspořádala již VIII. ročník Meziregionálního sklíčkového semináře

V polovině října proběhl v Novém Jičíně odborný již VIII. Meziregionální sklíčkový seminář za účasti lékařů z mnoha okolních zdravotnických zařízení.

_gallery-image

Odborný časopis inLab z laboratoří AGELLAB je zájemcům o téma laboratorní medicíny k dispozici i ve všech vědeckých knihovnách v zemi

Síť laboratoří AGELLAB, přední dodavatel služeb laboratorní medicíny v ČR, uvedla v pořadí již čtvrté vydání oblíbeného odborného časopisu inLab, který přináší souhrn odborných novinek i zajímavých servisních témat z prostředí laboratorního komplementu společnosti AGEL a.s.

_gallery-image

Síť laboratoří AGELLAB rozšiřuje občanskou vybavenost ve městě Štětí a otevírá zde novou odběrovou místnost

Síť laboratoří AGELLAB patřící do Skupiny AGEL připravila pro obyvatele města Štětí na Litoměřicku novinku v podobě nového odběrového místa, které se nachází v Domě lékařských služeb. Nejen občané města tak mají k dispozici komplexní nabídku vyšetřovaných metod ve všech oborech laboratorní medicíny.

_gallery-image

Laboratoře AGEL odhalují i vzácná onemocnění typu „liščí tasemnice“

Sběr lesních plodů patří mezi oblíbené letní aktivity dospělých i dětí. Řada lidí ovšem zapomíná, že neomyté ovoce nasbírané v lese může být nositelem nebezpečných parazitů, kteří mohou člověka ohrozit i na životě. Laboratoře AGEL se ve své každodenní činnosti zabývají také raritními a vzácnými onemocněními, ke kterým patří například i nákaza "tasemnicí liščí", mediálně dávanou do souvislosti nejčastěji se sběrem borůvek.

_gallery-image

VIII. Meziregionální sklíčkový seminář

Laboratoř patologie AGELLAB si Vás dovoluje pozvat na VIII. Meziregionální sklíčkový seminář, který se bude konat 14.10.2022 v Novém Jičíně.

_gallery-image

LABORATOŘE AGEL POTVRZUJÍ NÁRŮST VARIANTY OMIKRON BA.4/BA.5

Laboratoře AGEL potvrzují výrazný nárůst onemocnění covid-19 ve variantě omikron BA.4/BA.5. „Přestože počet zpracovaných vzorků na přítomnost RNA SARS-CoV-2 klesl v průměru na 20 vzorků denně, stále se jedná o vzorky a výsledky zajímavé,” říká Mgr. Hana Bílková Fránková, MBA, vedoucí laboratoře klinické mikrobiologie Laboratoře AGEL a.s. v Ostravě-Vítkovicích s tím, že během pandemie zdejší laboratoř zpracovala až 5000 vzorků denně.

_gallery-image

Testování na opičí neštovice nabízejí i laboratoře sítě AGELLAB

Opičí neštovice, jejichž 6 případů potvrdily v uplynulých dnech vybraná zdravotnická zařízení v Česku, testují i odborní pracovníci v laboratořích klinické mikrobiologie společnosti Laboratoře AGEL a.s., která je součástí celorepublikové sítě laboratoří AGELLAB. Principem metody je průkaz přítomnosti DNA viru opičích neštovic v krustách, puchýřcích, krvi či stěru z nosohltanu.

_gallery-image

Laboratoře AGEL na úspěšném semináři upozornily na onemocnění spojená se sexuálními aktivitami. Nejčastější jsou chlamydie

Společnost Laboratoře AGEL a.s. ve spolupráci s AGEL a.s. uspořádala před nedávnem odborný seminář pro lékaře, sestry, epidemiology, studenty i další odbornou veřejnost s názvem „Od pasu dolů III“. Díky konferenci měla odborná veřejnost možnost po dlouhé době opět osobně diskutovat aktuální témata týkající se „nejzábavnějšího fenoménu života“, tedy sexuality, a to z mnoha úhlů pohledu. Názvem společnost navázala na dvě úspěšné konference na obdobná témata, které se uskutečnily v „předkovidové“ době a setkaly se v odborných kruzích s velmi pozitivním ohlasem.

_gallery-image

Od pasu dolů. Odborná konference Laboratoří AGEL upozorní na onemocnění spojená se sexuálními aktivitami

Období letních měsíců a prázdnin se nezadržitelně blíží. Kromě slunce, dovolených a dlouhých letních večerů přináší také celou řadu zdravotních rizik, na které je potřeba pamatovat. Mezi ně jistě patří onemocnění spojená se sexuálními aktivitami. Tématikou zdravotních rizik nejen v průběhu letních měsíců se bude zabývat 5. května jednodenní konference Od pasu dolů III, která naváže na „předkovidovou“ tradici odborných setkání pořádaných Laboratořemi AGEL a.s. Bude zaměřena na sexualitu, sexuálně přenosná onemocnění, nahlédneme také v této oblasti pod „pokličku“ humánní genetiky a zamyslíme se nad fakty a mýty o vitamínu D.

_gallery-image

Hlídat si své zdraví i kondici pomáhají zájemcům specializovaná vyšetření v síti laboratoří AGELLAB

Na 7. dubna tradičně připadá Světový den zdraví, tedy toho nejcennějšího, co máme. Aby člověk předcházel zdravotním problémům, je nesmírně důležité myslet na prevenci, která může mít mnoho podob. Mezi ně bezesporu patří špičková vyšetření v síti laboratoří AGELLAB, díky kterým odborníci dokážou zjistit nejen aktuální kondici organismu člověka, ale i jeho sklony k vážným nemocem.

_gallery-image

Kongres laboratoří skupiny AGEL 2022 je za námi

Po dvouleté odmlce zapříčiněné pandemií koronaviru se ve dnech 22. – 23. 3. 2022 uskutečnil tradiční kongres pracovníků laboratoří skupiny AGEL. Tentokrát se naši odborníci sešli v prostorách Hotelu Flora v Olomouci.

_gallery-image

Síť laboratoří AGELLAB nabízí alergikům test specifického IgE proti alergenům ze 160 zdrojů v jediném vyšetření

Alergiemi podle statistik trpí až 2,5 milionu Čechů. Nejčastěji jde o alergie na pyly, roztoče, plísně, zvířata či potraviny. Zjistit přesný alergenový zdroj, který způsobuje potíže, je přitom dnes již snadné. Například v laboratořích sítě AGELLAB si mohou zájemci s podezřením na alergii nechat prověřit 280 alergenů ze 160 alergenových zdrojů během jediného vyšetření, což ocení zejména děti. Zdravotníci navíc dovedou nejen odhalit druh alergie, ale umí určit i její intenzitu a závažnost klinických projevů.

_gallery-image

Světový den boje proti rakovině připomene prevenci, kterou Češi během pandemie hrubě opomíjeli

4. února si již tradičně připomínáme Světový den boje proti rakovině, jehož cílem je upozornit na problematiku nádorových onemocnění a jejich prevenci, diagnostiku či léčbu napříč světadíly. V letošním roce je přitom toto téma mimořádně důležité i vzhledem k pandemii, v jejímž průběhu lidé odkládali návštěvy lékařů a došlo k nárůstu počtu pacientů s rakovinou ve 4. a 5. stadiu.

_gallery-image

Díky spolupráci vítkovické porodnice s Laboratořemi AGEL se podařilo u novorozence odhalit spinální muskulární atrofii včas. Speciální vyšetření nabízí porodnice AGELu u kojenců a batolat až do konce roku

Pozitivní ohlasy rodičů i konkrétní případ včasného odhalení spinální muskulární atrofie (SMA) u miminka narozeného loni v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice vedlo v Laboratořích AGEL k rozhodnutí, umožnit specializované vyšetření na závažné poruchy imunity a SMA, které se do 1. ledna provádí u novorozenců celorepublikově, i u dětí narozených v letech 2020 a 2021.

_gallery-image

Práce v laboratořích se nezastaví ani o Vánocích. Na novou variantu viru jsou v AGELLAB připraveni

„S covidem nás čeká ještě dlouhá cesta. Jak se dále bude epidemie vyvíjet, je však na odpovědnosti každého z nás. Musíme být připraveni na změnu,“ říká Hana Bílková-Fránková, vedoucí laboratoře klinické mikrobiologie AGEL v Ostravě. Její tým se nezastaví ani o Vánocích.

_gallery-image

Odborníci z novojičínských laboratoří AGELLAB dovedou odhalit sklony ke vzniku rakoviny

Podle statistik každý třetí Čech během svého života onemocní rakovinou, která zároveň představuje druhou nejčastější příčinu úmrtí u nás. V pěti až deseti procentech případů přitom vzniká nádorové onemocnění na základě vrozené dispozice. Predispozice ke vzniku nádorových onemocnění lze přitom s předstihem zjistit, a to pomocí speciálního komplexního vyšetření, které nabízejí laboratoře AGELLAB v ambulancích klinické genetiky v Praze a Novém Jičíně.

_gallery-image

Máte zdravou prostatu? Laboratoře AGEL dávají pánům odpověď v rámci akce Movember zdarma na Moravě i v Čechách

Laboratoře AGEL se v listopadu připojují k celosvětovému boji proti rakovině prostaty a varlat v rámci kampaně Movember. Až do konce měsíce mohou zájemci z řad pánské populace navštívit vybrané odběrové místo AGELLAB a požádat zdarma o vyšetření indexu zdraví prostaty.

_gallery-image

Záznam online workshopu TDM antibiotik v nemocniční praxi

21. října 2021 uspořádali Laboratoře AGEL a.s. online workshop na téma TDM antibiotik v nemocniční praxi. Pokud jste se k setkání nestihli připojit online v den vysílání, máme pro Vás záznam.

MOVEMBER - Proti rakovině varlat a prostaty

Navštivte ve všední den v období od 1. 11. do 30. 11. 2021 vybrané odběrové místo AGELLAB a požádejte o vyšetření indexu zdraví prostaty.

Záznam online workshopu Genetika v nefrologii

Nestihli jste 14. října 2021 sledovat v přímém přenosu náš online workshop na téma genetika v nefrologii? Máme pro Vás záznam.

Dotazník spokojenosti klientů sítě laboratoří AGELLAB

Vážení klienti, jsme velice potěšeni, že využíváte služeb sítě laboratoří AGELLAB. V souvislosti s naší snahou stále zlepšovat nabízené služby si Vás dovolujeme požádat o vyhodnocení našich stávajících služeb a o případné podněty na jejich zlepšení.

Online workshop: TDM antibiotik v nemocniční praxi

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolte, abychom Vás pozvali na online setkání, které se bude týkat tématu terapeutického monitorování hladin antibiotik a jeho přínosu pro nemocniční praxi. Poslechněte si názory odborníků v oboru a zeptejte se jich na to, co Vás zajímá.

_gallery-image

Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

Olomouc: Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

_gallery-image

Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

Olomouc, 24. září 2021: Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

_gallery-image

K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

Olomouc, 23. září 2021: Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

_gallery-image

Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

Olomouc, Nový Jičín: Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sym-pozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karcinomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

_gallery-image

Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

Ostrava, 24. září 2021: Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

_gallery-image

V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

Olomouc, 21. září 2021: Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

_gallery-image

Online workshop: Genetika v nefrologii

Vážené kolegyně, vážení kolegové, srdečně Vás zveme na online setkání s odborníky na téma genetická vyšetření pacientů v nefrologii. Nečekejte žádné nudné přednášky, ale pracovní workshop s příklady z praxe.

Kromě vyšetření imunity u miminek nabízí porodnice skupiny AGEL nově i vyšetření spinální muskulární atrofie. Tuto novinku v kombinaci vyšetření nabízejí Laboratoře AGEL Nový Jičín jako první a jediné v republice

Od června 2021, kdy v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice začali lékaři nabízet zdarma rodičkám vyšetření TREC/KREC* imunity u miminek, přicházejí s další novinkou. Zároveň s imunitou vyšetří u miminek také onemocnění SMA – spinální muskulární atrofie.

_gallery-image

K lepší vytrvalosti i eliminaci úrazů u sportovců pomáhá specializované laboratorní vyšetření AGELLAB

Profesionální i rekreační sportovci mohou optimalizovat svůj výkon, ale i předcházet úrazům či vážnějším onemocněním díky novému speciálnímu vyšetření laboratoří AGELLAB. Komplexní balíček biochemických vyšetření poskytovaný pod názvem „Zdraví sportovce“ posuzuje klíčové metabolické parametry stěžejní pro sportování a odhaluje oblasti, které sportovcům mohou pomoci zvýšit výkon.

_gallery-image

Nové odběrové místo v Roudnici nad Labem

Laboratoře AGELLAB tento týden otevřely nové odběrové místo v Roudnici nad Labem, které se nachází v ulici Neklanova 1806.

Pracovníci Laboratoře AGEL a.s. opět po roce otestovali účastníky tábora pro lidi se svalovou muskulární dystrofií (SMA)

Ve spolupráci s pacientskou organizací SMÁci z. s. i v letošním roce připravili a provedli pracovníci Laboratoře AGEL a.s. se sídlem v Novém Jičíně povinné testování k odhalení onemocnění covid-19 pro mladé lidi a současně jejich asistenty tak, aby se mohli v červenci bez komplikací zúčastnit dvou turnusů svého velmi oblíbeného tábora v Hostětíně u Slavičína na jižní Moravě.

_gallery-image

Máte senzitivitu na potraviny? Síť laboratoří AGELLAB nabízí vyšetření specifických IgG protilátek proti 287 potravinám

Senzitivita na potraviny představuje v populaci nejčastější příčinu problémů se zažíváním. Jedná se o reakci imunitního systému na potravinový antigen tvorbou imunoglobulinů typu IgG. Laboratoř AGELLAB nově nabízí vyšetření specifických IgG protilátek proti 287 potravinovým antigenům ze 13 zdrojů multiplexovou metodou na nanočásticích.

_gallery-image

Síť laboratoří AGELLAB otevřela nové odběrové místo v Kopřivnici

Další odběrové místo bylo dnes otevřeno v budově polikliniky Therápon ve Štefánikové ulici v centru Kopřivnice. Zdravotníci poskytnou obyvatelům města a jeho okolí preventivní PCR vyšetření pro veřejnost. Vznik nového odběrového místa je reakcí na neustále rostoucí poptávku po laboratorních vyšetřeních.

_gallery-image

Nový e-shop AGELLAB: balíčky vyšetření pro samoplátce

Představujeme Vám nabídku laboratorních vyšetření AGELLAB pro samoplátce. Pokud máte zájem podstoupit vybrané laboratorní vyšetření, prostřednictvím našeho e-shopu si jej můžete jednoduše z pohodlí Vašeho domova vybrat, rezervovat termín a vyšetření zaplatit online.

Novinka v testování u onemocnění covid-19: T-SPOT®.COVID test buněčné imunity

Laboratoř klinické imunologie a alergologie v Novém Jičíně rozšiřuje diagnostiku nemoci COVID-19 o sledování specifické T-buněčné imunitní odpovědi proti viru SARS-CoV-2 metodou ELISPOT izolací mononukleárních buněk z lidské plné krve.

_gallery-image

Nová multiplexová metoda stanovení specifických IgG protilátek proti 287 potravinám

Senzitivita na potraviny (často „omylem“ nazývána intolerancí) představuje v populaci nejčastější příčinu problémů se zažíváním. Jedná se o reakci imunitního systému na potravinový antigen tvorbou imunoglobulinů typu IgG.

_gallery-image

V Laboratořích AGELLAB zájemcům prověří, zda chytili infikované klíště

Přes svoji nepatrnou velikost jsou klíšťata velkým strašákem všech, kteří vyrážejí do přírody. Klíšťata jsou totiž přenašeči řady závažných onemocnění a až 20 % klíšťat je podle statistik infikovaných. Po přisátí na člověka mohou přenášet zejména klíšťovou encefalitidu a lymeskou borreliózu, ale i další nemoci. Díky moderní laboratorní medicíně lze dnes však zjistit přímo z klíštěte, zda bylo infikované, a zahájit tak případně vhodnou léčbu včas.

_gallery-image

Revoluční posun v genetickém testování přinese v novojičínské laboratoři AGELLAB nejmodernější sekvenátor

Nejmodernější přístroj, který zjišťuje zcela přesně primární strukturu lidských genů, uvedli do provozu v Laboratoři molekulární biologie AGELLAB v Novém Jičíně. Odborníci od nového vybavení očekávají další posun ve vyšetřování DNA pacientů. To bude podstatně rychlejší a také přesnější. Zatímco dosud používané přístroje zvládly najednou sekvenovat maximálně stovky genů, přístroj nejnovější generace, první svého druhu v diagnostické laboratoři v České republice, jich zvládne zpracovat tisíce.

_gallery-image

Síť laboratoří AGELLAB uspořádala mezinárodní odbornou online konferenci na téma koronavirus

15. dubna 2021: Laboratoře skupiny AGEL sdružené pod značkou AGELLAB vyslyšely poptávku zdravotnických odborníků a ve středu 14. dubna 2021 uspořádaly mezinárodní online konferenci na téma Koronavirus: otázky a odpovědi. Zájem lékařů, sester a laboratorních specialistů o sdílení informací na téma onemocnění covid-19 byl mimořádný.

_gallery-image

Online konference koronavirus: Otázky a odpovědi

Vážené kolegyně a kolegové, rok jsme se společně neviděli a v našem oboru pádí vývoj mílovými kroky dopředu. Pandemie koronaviru dala naší práci zcela nový rozměr. Sdílet odborné informace o onemocnění covid-19 je přitom nesmírně důležité. Rozhodli jsme se proto, že uspořádáme online konferenci, na kterou Vás touto cestou srdečně zveme.

Zdravotnické mobilní odběrové týmy si neodpočinou, AGELLAB eviduje enormní poptávku podniků po testování

Enormní poptávku velkých i menších podniků z celého Česka po testování svých zaměstnanců na onemocnění covid-19 řeší aktuálně v laboratořích skupiny AGEL. Laboratoře AGELLAB, které loni v březnu jako první soukromý subjekt získaly od Státního zdravotního ústavu povolení testovat vzorky na přítomnost koronaviru, se již od podzimu zaměřují také na služby samoplátcům a firemním zákazníkům.

_gallery-image

Jako první na Moravě bude laboratoř AGELLAB v Ostravě detekovat přítomnost koronaviru ze vzorku slin. Šetrná metoda je i přesnější

Nepříjemný odběr vzorku z nosohltanu pro PCR vyšetření pro potvrzení onemocnění covid-19 nahradí v příštím týdnu v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice mnohem příjemnější alternativa. Laboratoře AGELLAB dostaly jako první společnost na Moravě povolení Státního zdravotního ústavu provádět vyšetření také ze vzorku slin.

_gallery-image

Laboratoře AGELLAB zrychlují diagnostiku infekce COVID-19 a začínají využívat antigenní testy

Laboratoře AGELLAB nepolevují ve svém úsilí o zvyšování počtu osob testovaných na přítomnost virové infekce onemocnění COVID-19. Nově do portfolia svých služeb přidaly rychlé antigenní testy. Využívání této testovací metody má za cíl zrychlit testování, snížit náklady na testy a ulevit náporu PCR testů v laboratořích. Nové služby již využilo několik významných firem Moravskoslezského kraje.

_gallery-image

Ostravská laboratoř AGELLAB zachytila v říjnu více než 40 % pozitivních testů na koronavirus

Třicet sedm tisíc vzorků analyzovali na přítomnost nového typu koronaviru SARS-CoV-2 během října odborníci ostravské mikrobiologické laboratoře AGELLAB. Záchyt pozitivních vzorků přesáhl 40 procent. Trend prvních listopadových dní naznačuje mírné zlepšení situace.

_gallery-image

Odborníci v laboratořích AGELLAB „šijí“ léčbu antibiotiky pacientům na míru

Bez antibiotik si dnes medicínu neumíme představit a téměř každý se s nimi v životě setkal. S narůstající odolností bakteriálních kmenů ale běžná antibiotika v léčbě nestačí, lékaři pak musí nasazovat léčiva s rizikem nežádoucích účinků. Trend doporučit dávkování antibiotika konkrétnímu pacientovi „na míru“ trvá naštěstí již několik let. Laboratorní experti z AGELLAB se proto snaží, aby návrhem konkrétního dávkování antibiotika dosáhli co největšího léčebného účinku, s co nejmenšími negativními projevy.

_gallery-image

VII. Meziregionální sklíčkový seminář

AGELLAB, laboratoř patologie, Ústav klinické a molekulární patologie Lékařské fakulty UP Olomouc a Fakultní nemocnice Olomouc Vás srdečně zvou na odborný VII. Meziregionální sklíčkový seminář

I díky výpomoci studentek patří AGELLAB v testování nového typu koronaviru mezi nejvýkonnější laboratoře v zemi

7.8.2020 - Přes sedm set vzorků denně nyní na přítomnost koronaviru běžně analyzují odborní pracovníci laboratoře AGELLAB v Ostravě-Vítkovicích. Enormní nápor požadavků ostravská laboratoř zvládá také díky pomoci studentek AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické z ostravského Koblova (AGEL SZŠ a VOŠZ). Pět budoucích laboratorních asistentek nyní nahlíží pod pokličku práce, ke které by se za normálních okolností dostaly až po sedmi letech studia. Na oddělení mikrobiologické laboratoře mají na starost administrativní úkony.

_gallery-image

Informace pro samoplátce na testování onemocnění COVID-19

UWAGA! Chcemy państwa poinformować, że od poniedziałku 27. 7. 2020 ponownie przeprowadzamy testy na COVID 19 dla osob prywatnych i osob pracujących za granicą.

Laboratoř AGELLAB vyšetřila na Covid-19 již 50 tisíc vzorků a je připravena na druhou vlnu epidemie

28.7.2020 - Na případnou druhou vlnu koronavirové epidemie je již plně připravena laboratoř AGELLAB, která na onemocnění Covid-19 vyšetřila již přes 50 tisíc vzorků. Přípravy spočívaly nejen v pořízení další moderní přístrojové techniky a naskladnění diagnostických setů, ale rovněž v personálním posílení. V případě zhoršení epidemiologické situace tak laboratoř AGELLAB v Ostravě-Vítkovicích bude moci denně analyzovat 1200 vzorků.

_gallery-image

Informace pro samoplátce na testování onemocnění COVID-19

24.7.2020 – Dovolujeme si vás informovat, že od pondělí 27.7.2020 opět vyšetřujeme samoplátce na onemocnění COVID-19.

Informace o pozastavení testování samoplátců na onemocnění COVID-19

17.7.2020 - Z důvodu nárůstu vyšetření indikovaných pacientů na onemocnění COVID-19 dočasně zastavujeme testování samoplátců na toto onemocnění. Děkujeme za pochopení.

ONLINE rezervace odběru COVID-19

Spustili jsme ONLINE registraci termínů odběru COVID-19.

Nastávající maminka z AGELLAB si „vzala“ laboratoř domů. „Cítím závazek vůči kolegyním,“ říká v rozhovoru

Ostrava, 7. května 2020: Laboratorní specialistka Mgr. Sabina Čablová pět let pracuje v laboratořích AGELLAB ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Specializované a špičkově vybavené pracoviště před pár týdny vyměnila za domácí prostředí. I v něm nastávající maminka pokračovala ve své práci, protože v době koronavirové epidemie chtěla nadále pomáhat svým kolegům. Sabina Čablová si moc dobře uvědomuje, že každá pomoc se v současné době hodí, proto si v rámci režimu home-office udělala „domácí laboratoř“.

_gallery-image

Nastávající maminka z AGELLAB si „vzala“ laboratoř domů. „Cítím závazek vůči kolegyním,“ říká v rozhovoru

Laboratorní specialistka Mgr. Sabina Čablová pět let pracuje v laboratořích AGELLAB ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Specializované a špičkově vybavené pracoviště před pár týdny vyměnila za domácí prostředí. I v něm nastávající maminka pokračovala ve své práci, protože v době koronavirové epidemie chtěla nadále pomáhat svým kolegům. Sabina Čablová si moc dobře uvědomuje, že každá pomoc se v současné době hodí, proto si v rámci režimu home-office udělala „domácí laboratoř“.

_gallery-image

Informace o znovuotevření odběrové místnosti v Novém Jičíně

4.5.2020 – Dovolujeme si vám oznámit, že po dočasném uzavření odběrové místnosti v Novém Jičíně, Revoluční 2214/35, bude od pondělí 11.5.2020 tato místnost opět otevřena.

Nové odběrové místo v Ostravě – Vítkovicích vyšetří indikované pacienty i samoplátce

Ostrava, 15. dubna 2020: Další odběrové místo bylo dnes ráno otevřeno v budově bývalé hasičské stanice na Průmyslové ulici v Ostravě – Vítkovicích. Přijíždět zde mohou pacienti, kterým vyšetření přítomnosti nového typu koronaviru indikoval lékař či hygienik a také lidé, kteří mají zájem nechat se otestovat jako samoplátci. Vznik nového odběrového místa je reakcí na neustále rostoucí poptávku po laboratorních vyšetřeních.

_gallery-image

Testování samoplátců na COVID-19 v OSTRAVĚ

15.4.2020 - Díky pořízení nového automatického přístroje COBAS 6800 navyšujeme několikanásobně denní kapacitu vyšetření a můžeme tak nabídnout možnost nechat se otestovat zájemcům - samoplátcům.

_gallery-image

Laboratoře AGELLAB otevírají nové odběrové místo na testování onemocnění COVID-19 v OSTRAVĚ

14.4.2020 - Laboratoře AGEL a.s. jsou oficiálně zařazeny do seznamu laboratoří MZ ČR oprávněných provádět vyšetření průkazu viru SARS-CoV-2. Díky pořízení nového automatického přístroje COBAS 6800 navyšujeme několikanásobně denní kapacitu vyšetření a můžeme tak nabídnou možnost testování v novém odběrovém místě v Ostravě na ulici Průmyslová, v budově Hasičského záchranného sboru ČR.

_gallery-image

Díky novému přístroji provedou laboratoře AGELLAB denně až čtyřnásobě více testů na SARS-CoV-2

31. 3. 2020 - Nejvýkonnější v Moravskoslezském kraji a teprve druhý svého druhu pro testování nového typu koronaviru SARS-CoV-2 v České republice je vysokokapacitní přístroj Cobas 6800, který byl dnes doručen do laboratoře AGELLAB v Ostravě – Vítkovicích. Moderní vybavení zde umožní denně vyhodnotit 900 vzorků, což celkovou vyšetřovací kapacitu zdejší laboratoře zvýší až čtyřikrát. Dosud zde analyzovali denně 250 až 300 vzorků.

_gallery-image

Ostravské laboratoře AGELLAB otestovaly již tisíc vzorků na SARS-CoV-2 a posilují provoz

19. března 2020 - Tisící vzorek biologického materiálu vyšetřili včera večer odborní pracovníci ostravské laboratoře AGELLLAB, která dostala jako první soukromá laboratoř v republice oprávnění testovat přítomnost koronaviru. Pracoviště aktuálně vyšetří zhruba 12 procent vzorků z celé republiky a jede na maximu své kapacity. Pozitivitu laboratoř AGELLAB zatím prokázala u 5 procent provedených testů.

_gallery-image

Upozornění Nemocnice Říčany

19.3.2020 - Upozorňujeme klienty, že Nemocnice Říčany odběry ani testování na koronavirus COVID-19 neprovádí.

Aktuální přehled otevřených odběrových míst AGELLAB

27.3.2020 V souvislosti s epidemickým šířením koronaviru COVID-19 jsme dočasně uzavřeli některá naše odběrová místa.

Podmínky pro indikaci koronaviru

Společnost Laboratoře AGEL a.s., pracoviště Ostrava, Vítkovice je první soukromou laboratoří s povolením Státního zdravotního ústavu (SZÚ) provádět laboratorní diagnostiku nového typu koronaviru SARS-CoV-2.

Den vzácných onemocnění

Jsme v tom s Vámi. Jsme laboratoř, která se této problematice věnuje již více než 6 let. Za tuto dobu jsme vyšetřili přes 1400 rodin. Naše diferenciální diagnostika pomáhá lékařům lépe se rozhodovat.

_gallery-image

Důležité oznámení ke dni 26. 2. 2020

Vzhledem k epidemiologické situaci ve výskytu respiračních onemocnění, včetně koronaviru COVID-19, doporučujeme se řídit následujícími pokyny:

Otevření odběrového místa v Brně

Vážení klienti, dovolujeme si Vás informovat o nově otevřeném odběrovém místě na adrese Brno – Židenice, Kuklenská 31.

_gallery-image

Geny zdravých seniorů pomohly odhalit příčinu nádorových onemocnění

Geny zdravých seniorů pomohly odhalit příčinu nádorových onemocnění. Vědci laboratoří AGELLAB zjišťovali, jakou roli hraje u rakoviny dědičnost

_gallery-image

Podzimní alergie útočí. Příčinu alergií odhalují v laboratořích AGELLAB nejmodernějším testem

Pyly, plísně a kvasinky, roztoči, srst zvířat, jed blanokřídlého hmyzu a různé druhy potravin mohou způsobovat alergické reakce. Jde však jen o zlomek z více než 160 alergenových zdrojů, které dokáže identifikovat nejmodernější, komplexní test ALEX. Také díky němu pracovníci Laboratoře klinické imunologie a alergologie AGELLAB umí stanovit specifické IgE protilátky proti přibližně 250 různým alergenům a pomoci tak u alergiků a astmatiků přesně určit zdroj a příčinu jejich potíží.

_gallery-image

INDEX ZDRAVÍ PROSTATY - PHI

MODERNÍ, NEINVAZIVNÍ PŘÍSTUPY v diagnostice závažných onemocnění jsou široce využívané a pacienty vyhledávané. Jedním z typických příkladů je sledování karcinomu prostaty a phi – index zdraví prostaty.

AKCE MOVEMBER – MĚSÍC KNÍRŮ - PROTI RAKOVINĚ VARLAT A PROSTATY

V průběhu měsíce listopadu se vybrané laboratoře AGELLAB připojí k celosvětové akci MOVEMBER ve spolupráci s firmou Beckman Coulter s.r.o. – dodavatelem reagencií pro stanovení PHI k prevenci karcinomu prostaty.

VI. Meziregionální sklíčkový seminář

Laboratoř patologie AGELLAB si Vás dovoluje pozvat na VI. Meziregionální sklíčkový seminář, který se bude konat 18.10.2019 v Novém Jičíně.

Kde se s námi můžete setkat?

Konference a semináře v září – prosinci 2019

Zrušení odběrového místa v Ostravě

Dovolujeme si Vám oznámit, že od 1.8.2019 bude zrušeno odběrové místo na Poliklinice Kostelní, Kostelní 23, 702 00 Ostrava 2.

Oznámení o dočasném uzavření odběrové místnosti v Kopřivnici

Dovolujeme si Vás informovat, že po dobu letních prázdnin bude uzavřena odběrová místnost v budově Medical Care Centre, na adrese Záhumenní 1477/4C, Kopřivnice. Klienti mohou po tuto dobu využít odběrovou místnost na poliklinice Therápon 98, na adrese Štefánikova 1301, Kopřivnice.

Většina lidí trpí v zimě nedostatkem vitamínu D

V létě nám s jeho přirozenou tvorbou pomáhá slunce, ale jak jsme na tom s vitamínem D v zimních měsících? Výzkumy hovoří jasně – většina z nás trpí nedostatkem tohoto důležitého vitamínu, který posiluje imunitní systém a udržuje nás ve formě.

_gallery-image

Spalničky stále aktuální

Jste proti spalničkám chráněni protilátkami? AGELLAB nabízí ve svých laboratořích vyšetření přítomnosti protilátek proti původci spalniček, kterým je Morbillivirus.

_gallery-image